Přední evropský
zpracovatel
elektroodpadu
od roku 2009

Zjistit více!

Služby

Kariéra

Certifikáty

Napsali o nás

O nás

Jsme předním zpracovatelem elektroodpadu v České republice na Slovensku i v Polsku. Pro výrobce a prodejce elektrozařízení, kolektivní sběrné systémy a další průmyslová odvětví přinášíme jednoduché a nákladově efektivní řešení na zpracování elektroodpadu.

ENVIROPOL je spolehlivým partnerem ve všech oblastech nakládání s elektroodpadem od servisních služeb a poradenství v odpadovém hospodářství, přes zpracování EEZ až k obchodu s kovy a separovanými odpady.

V roce 2013 jsme v Jihlavě spustili technologicky nejmodernější závod na zpracování elektroodpadu v Evropě. V současné době dokážeme díky inovacím a vlastnímu vývoji efektivně využít až 95 % vysloužilého elektra.

50 000 tun
Roční kapacita zpracování je 50 000 tun elektroodpadu.
95 %
Moderním zpracováním umíme využít až 95 % vysloužilých spotřebičů.
10 let
Enviropol oslavil v roce 2023 desetileté výročí otevření Jihlavského závodu.
Weeelabex

WEEELABEX

ENVIROPOL je držitelem mezinárodně uznávané certifikace WEEELABEX, která dokládá bezpečnější nakládání s nebezpečnými látkami a zároveň efektivnější recyklaci starého elektrozařízení.

Cílem normy je separovat materiály do jejich nejčistější formy, která je vhodná k dalšímu využití ve výrobě.

   

Aktuality

22. 10. 2023

Plaveme v tom spolu s Vodomílkem

V sobotu na bazénu Evžena Rošického v Jihlavě proběhly tradiční plavecké závody handicapovaných, kterých se Enviropol zúčastnil jako jeden z hlavních partnerů. Účast byla skvělá, celkem přijelo 65 plavců z celé České republiky, nechyběli samozřejmě ani domácí závodníci z SK Vodomílek. Plavaly se disciplíny 50 m volný způsob, 50 m znak, 50 m prsa a […]

14. 10. 2023

Slavíme Mezinárodní den elektroodpadu

Enviropol dnes slaví! Na 14. října totiž připadá Mezinárodní den elektroodpadu (MDE), který vyhlašuje Mezinárodní sdružení kolektivních systémů pro sběr a recyklaci elektronického a elektrického odpadu WEEE Forum. MDE upozorňuje na důležitost odevzdávání vysloužilých elektrických zařízení na příslušná sběrná místa. Enviropol se pak postará o recyklaci takto vytříděného drobného elektra, které by jinak skončilo na […]

10. 10. 2023

Enviropol se stal partnerem pražského Signal festivalu

Poskytli jsme recyklát umělkyni Dagmar Šubrtové na vytvoření svíticích krystalů. Projekt Axis Mundi představuje materializovanou úvahu o provázanosti energetických zdrojů napříč časem a prostorem. Soustava krystalů vytvořených z recyklovaných surovin naznačuje konstelaci prazákladních struktur obsažených v nerostech, které jsou jádrem lidského civilizačního vzestupu. Signal je festival digitální a kreativní kultury. Za 10 let v Praze […]

21. 9. 2023

Areál Enviropolu pohledem z dronu

Přinášíme vám nevšední pohled z dronu do našeho závodu. Podívejte se, jak to vypadá ve firmě, kde se recykluje drobné vysloužilé elektrozařízení.