Přední evropský
zpracovatel
elektroodpadu
od roku 2009

Zjistit více!

Služby

Kariéra

Certifikáty

Napsali o nás

O nás

Jsme předním zpracovatelem elektroodpadu v České republice na Slovensku i v Polsku. Pro výrobce a prodejce elektrozařízení, kolektivní sběrné systémy a další průmyslová odvětví přinášíme jednoduché a nákladově efektivní řešení na zpracování elektroodpadu.

ENVIROPOL je spolehlivým partnerem ve všech oblastech nakládání s elektroodpadem od servisních služeb a poradenství v odpadovém hospodářství, přes zpracování EEZ až k obchodu s kovy a separovanými odpady.

V roce 2013 jsme v Jihlavě spustili technologicky nejmodernější závod na zpracování elektroodpadu v Evropě. V současné době dokážeme díky inovacím a vlastnímu vývoji efektivně využít až 95 % vysloužilého elektra.

50 000 tun
Roční kapacita zpracování je 50 000 tun elektroodpadu.
95 %
Moderním zpracováním umíme využít až 95 % vysloužilých spotřebičů.
10 let
Enviropol oslavil v roce 2023 desetileté výročí otevření Jihlavského závodu.
Weeelabex

WEEELABEX

ENVIROPOL je držitelem mezinárodně uznávané certifikace WEEELABEX, která dokládá bezpečnější nakládání s nebezpečnými látkami a zároveň efektivnější recyklaci starého elektrozařízení.

Cílem normy je separovat materiály do jejich nejčistější formy, která je vhodná k dalšímu využití ve výrobě.

   

Aktuality

22. 3. 2024

Enviropol hrdě slaví Mezinárodní den vody

Jihlavský závod Enviropol dokázal recyklací elektroodpadu uspořit planetě za minulý rok tolik vody, kolik je spotřebováno při 41 milionech sprchování. Vyplývá to z enviromentálního vyúčtování firmy. Součástí závodu je také čistička odpadních vod. Enviropol tak dnes hrdě slaví Mezinárodní den vody.

20. 3. 2024

Jarní úklid? Enviropol šetrně zrecykluje váš starý mobil

Dnes je první jarní den! A pokud plánujete jarní úklid, nezapomeňte i na drobný vysloužilý elektroodpad, kterým je například váš starý mobil či tablet. Patří do červeného kontejneru nebo nejbližšího sběrného dvoru. Enviropol se následně postará o jejich šetrnou recyklaci.

13. 3. 2024

Smasher srdcem naší linky

Otáčivý obří buben, takzvaný smasher, je srdcem naší linky na předtřídění elektroopadu. Drobné vysloužilé elektrozařízení se při průchodu smasherem mechanicky rozvolní a díky tomu můžeme v Enviropolu efektivněji třídit například baterie.

8. 3. 2024

Exkurze v Enviropolu opět v plném proudu

V Enviropolu se v novém roce opět rozjíždí exkurze, které Enviropol pořádá pro žáky základních a středních škol z celé České republiky. Jde o edukativní program, ve kterém se děti přímo v provozu zábavnou formou dozví, co se stane s jejich rozbitým mobilem či tabletem a proč se mají vhodit do červeného kontejneru. Na všechny […]